Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Bajka z morałem

- - - - -

 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1
bajka

bajka

  Zbanowany

 • PersonaNonGrata
 • 1107 postów
 • Dołączył: 20-06-2010
 • Płeć:Kobieta
Młody książe postanowił szukać przygód i zabić smoka – tak dla zabawy. Kupił sobie miecz i zbroje i wyruszył w drogę. Przybywszy do jaskini smoka, rozejrzał się, gdy nagle poczuł coś na swym ramieniu. Odwrócił się i cóż widzi – przed nim stoi OGROMNY smok, który położył tylko palec na jego ramieniu. Smok pyta księcia:
"Cześć: Co tu robisz?“
Książe: "Ah - hem – no więc...."
Smok: "Zawsze to samo z tymi młodymi rycerzami. Przyznaj się, że chciałeś mnie zabić !“
"No tak – więc – TAK ...“
"Słuchaj. To już nie pierwszy raz. Głupi młodzieniaszkowie przyjeżdżają i myślą, że my smoki jesteśmy tak głupie, że można nas tak po prostu zarąbać.“
„Mam dla ciebie propozycje: jeżeli przyrzekniesz, że będziesz szukał życiowej mądrości, daruje ci życie. Od tej chwili masz 1 rok czasu, by znaleźć odpowiedz na moje pytanie. Jeżeli zadowoli mnie twoja odpowiedź, otrzymasz połowę mojego smoczego skarbu, w przeciwnym jednak razie pożrę cię."
"Hm – Chyba nie pozostaje mi nic innego ...“
"Dokładnie.
I jeszcze jedno, żeby nie przyszedł ci do głowy pomysł, uciec i nigdy więcej tu nie przybyć - i tak cię znajde!“
"No dobra – jak brzmi to pytanie?"
"Pytanie brzmi:
Co dla kobiet jest naprawdę ważne ?"
Wróciwszy do domu, książe przepytał wszystkie kobiety w zamku, co jest dla nich naprawdę ważne, począwszy od królowej, a na służących kończąc. Otrzymał wiele odpowiedzi jak:
"Piękno",
"Bogactwo",
"Władza",
"Kochany mężczyzna...".
Ale każda z odpowiedzi nie pasowała też wielu kobietom, które uważały je za głupie. Był już bardzo zniechęcony aż ktoś zaproponował mu , by zapytał starej wiedźmy mieszkającej na bagnach, o kilka dni drogi stąd.
Gdy przybył on do wiedźmy, nakreślił jej swój problem. Wiedzma stwierdziła, że zna odpowiedz na to pytanie. Zdradzi mu ją; ale tylko pod warunkiem, że książe się z nią ożeni. Książe strasznie się wtedy przestraszył, ponieważ wiedzma była tak brzydką kobietą, że jeszcze podobnej w życiu nie widział: miała garb, różnej długości kończyny, na twarzy krosty; strasznie śmierdziała, a jej głos był jak nieznośne skrzeczenie. Po krótkim czasie postanowił jednak, że ślub w porównianiu ze smokiem będzie mniejszym złem i przyrzekł, że poślubi wiedźmę, jeżeli tylko smok zaakceptuje odpowiedź.
Wiedźma podał mu więc odpowiedź:
"Czego każda kobieta naprawdę chce to to, by móc samemu decydować o rzeczach, które jej osobiście dotyczą".
Smok zaakceptował odpowiedź i przekazał księciu część swego skarbu. Szczęśliwy książe popędził do domu, aż znów przypomniała mu się wiedźma. Skoro jednak był księciem, nie pozostało mu nic innego, jak dotrzymać danej obietnicy, i zostało ogłoszone wesele.
To było smutne święto!!! Wiedźma nie tylko brzydko wyglądała i śmierdziała; miała również najgorsze maniery, chepała, obrażała gości ... Jednym było żal księcia, drudzy naśmiewali się z niego, ale każdy szybko znajdował usprawiedliwienie, by musieć się pożegnać i opuścić przyjęcie, tak więc wczesnym wieczorem już było po zabawie. Po tym panna młoda udała się do sypialni, nie mówiąc księciowi, że oczekuje z największą niecierpliwością na to, co nastąpi dopiero teraz.
Biedny książe zastanawiał się, czy smok nie byłby przypadkiem mniejszym złem. Jakże się jednak zdziwił, gdy wszedł do pokoju i zobaczył w łóżku najpiękniejszą kobietę jaką kiedykolwiek spotkał!
Pachniała wspaniale, miała cudowny głos i wyjaśniła mu, że bardzo chętnie jest wiedźmą, ale jako wiedźma ma również moc by móc zmieniać swój wygląd, i postanowiła właśnie wynagrodzić go za to, że dotrzymał danego jej słowa. W przyszłości miała się stawać za dnia starą wiedźmą a w nocy wspaniałą kobietą - lub dokładnie na odwrót, za dnia piękną, a nocą brzydką wiedźmą. Książe miał sobie wybrać, co mu bardziej pasuje.
Książe zastanawiał się długo, co byłoby lepsze - w ciągu dnia mieć wspaniałą kobietę, której wszyscy by jej zazdrościli, ale straszne noce, lub za dnia kpiny i wspaniałe upojne noce.
Jak zdecydował książe?
NIE CZYTAJ DALEJ !!!
ZASTANÓW SIĘ NAJPIERW:

JAKI BYŁBY TWÓJ WYBÓR?
Książe przypomniał sobie pytanie smoka i odpowiedział wkońcu, że wiedźma powinna sama wybrać.Wiedźma słysząc to ucieszyła się, że książe faktycznie udowodnił swoją mądrość i jako nagroda za to na zawsze przyjmie postać pięknej kobiety.
I jaki jest morał z tej bajki?
Jest całkiem obojętne, czy kobieta jest ładna czy brzydka
W ŚRODKU OBIE POZOSTAJĄ ZAWSZE WIEDŹMĄ

R E K L A M A

#2
gt25
Re: Bajka z morałem

gt25

 • +users
 • 1651 postów
 • Dołączył: 13-02-2010
 • Płeć:Facet
Piękna Bajka i jak wiele ma wspólnego ze światem realnym.

.ps :hi:

#3
Qwark
Re: Bajka z morałem

Qwark

  Weteran

 • +uzytkownik
 • 839 postów
 • Dołączył: 07-12-2005
 • Płeć:Facet
po odjęciu morału mamy jedna z baśni o rycerzach okrągłego stołu

#4
timidus
Re: Bajka z morałem

timidus

  W stanie spoczynku

 • Moderator
 • 5088 postów
 • Dołączył: 14-07-2008
 • Płeć:Facet
Eeeee tam... wiedźma wiedźmie nie równa. A co jeśli była niezmiernie brzydką, garbatą, strasznie śmierdzącą i nieznośnie skrzeczącą czarodziejką o różnej długości nogach i twarzy pełnej krost? Ino jej czar na powiększenie piersi nie wyszedł:P
Krawcowa XXL Lublin - Ubrania dla puszystych