Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

KKS Lech Poznań. Sezon 2018 / 2019

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Icek10

Icek10

Expert

• +users
  • 2216 postów

Nowy sezon, nowy temat.

Joao Amaral podpisał 4-letni kontrakt. Kompletnie nie wiem, co o tym transferze myśleć. Facet 2 lata temu grał amatorsko i pracował w fabryce etykiet win. Dzisiaj zostaje rzekomo rekordem transferowym polskiej ligi - 1,5 mln eur. Chociaż nie wiadomo do końca, jak to jest z tą kwotą i jak ona jest liczona (kwota transferowa, prowizja agenta + coś tam jeszcze).

Jeżeli jednak jest ona zbliżona do 1-1,5 mln, to muszą być do niego zajebiście przekonani, bądź nie mają po prostu zielonego pojęcia, co zrobić w sytuacji po 20 maja i się miotają, żeby uspokoić atmosferę. Już o tym pisałem kiedyś: kiedyś Serbia, potem Węgry, potem Skandynawia, teraz Portugalia (Jusko).

Z drugiej strony, gdy przychodził Carlitos, to wcześniej strzelał po 13-14 bramek w 3. lidze hiszpańskiej, czyli pewnie porównywalnej z amatorskimi występami Amarala....

Użytkownik Icek10 edytował ten post 21 lipiec 2018 - 22:00

R E K L A M A

bobbyperu
Re: KKS Lech Poznań. Sezon 2018 / 2019

bobbyperu

Expert

• +users
  • 2155 postów

Też nie wiem co o tym myśleć , kwota  którą za niego rzekomo wyłożono jest bardzo duża niezależnie od tego czy to będzie 1 mln czy też to sugerowane 1,5 miliona .

Jego statystyki szału nie robią , tak jak napisałeś jeszcze dwa  lata temu grał amatorsko i jednocześnie pracował . Ewidentnie ostatnio z transferami uderzeliśmy w Półwysep Iberyjski a co z tego będzie zobaczymy w trakcie sezonu . 

Też ten transfer automatycznie skojarzył mi się z Carlitosem i byle też był to tak celny transferowy strzał jak z hiszpańskim zawodnikiem który w naszej lidze zdecydowanie się sprawdził . Na pewno jest to mimo wszystko spore ryzyko ze strony klubu skoro podpisali kontrakt na cztery lata . 

Wczoraj po męczarniach i wyjątkowo szczęśliwie pokonaliśmy w Płocku Wisłę .

W czwartek gramy w Pucharach z Szachtiorem Saligorsk i tam będzie trzeba zagrać zdecydowanie lepiej .

A jeśli uda się przejść Białorusinów to w następnej rundzie trafimy zapewne na belgijskie KRC Genk . 

https://www.lechpozn...alem,31107.html

PrzyjacielRodziny

PrzyjacielRodziny

Pleciuga

• +users
  • 4131 postów
Juz wiadomo, ze czeka na nas? Genk, pierwszy swój mecz wygrali 5-0.

Icek10

Icek10

Expert

• +users
  • 2216 postów

Wczoraj pewne i spokojne zwycięstwo z Cracovią przy pustych trybunach. Bez większej historii, poprawne zawody. Przy okazji można nadmienić, że wojewoda zmniejszył karę meczów bez publiki do jednego meczu pucharowego i dwóch ligowych.

A dzisiaj na testach medycznych wylądował Dioni Villalba z Fuenlabrady (III. liga hiszpańska). Nie ma się co śmiać, biorąc pod uwagę, co wyprawiają u nas Carlitos i Angulo. DIoni w ostatnich dwóch sezonach strzelił aż 45 bramek. Pożyjemy zobaczymy.

Użytkownik Icek10 edytował ten post 30 lipiec 2018 - 21:13

blackfire

blackfire

Otrzaskany

• +users
  • 72 postów

POsypały sie kartki... żółte czerwone.... jeszcze jedna a byłby walkower. no ale zapominamy o tym meczu i trza bedzie KRC Genk ograc....

krisskross

krisskross

Amen.

• +Premium user
  • 1947 postów
Slabo to wygladalo, ale awans jest. Nie ma sensu gratulowac przejscia tych kelnerow. Pogratulujemy sobe awansu do rozgrywek grupowych. O ile bedzie czego. Caly komentarz.

bobbyperu

bobbyperu

Expert

• +users
  • 2155 postów

Poprzednio awans był , a teraz nie będzie .

Fajnie że w meczu z Belgami skończyło się na 2-0 bo równie dobrze mogło być z 5-0 albo i wyżej .

Genk totalnie nas zdominował a my nie mieliśmy kompletnie  nic do powiedzenia w tym spotkaniu niestety .

Zastanawia mnie tylko dlaczego skoro tak  to na boisku wyglądało z ławki nie wszedł Amaral natomiast został wprowadzony Tomczyk   :mysli: .

Sprowadzamy rzekomo najdroższego zawodnika w historii polskiej ekstraklapy i w takim meczu nie wychodzi nawet jako rezerwowy , dziwne to bardzo dla mnie ale nie wiem , może po prostu się nie znam  :bezradny:

Icek10

Icek10

Expert

• +users
  • 2216 postów

Niestety nie miałem możliwości obejrzenia meczu z Zagłębiem. Cieszy wysokie zwycięstwo i gra no zero z tyłu, chociaż z tego co czytam, obrona  grała po prost źle. W poprzednich meczach było podobnie. W tamtym sezonie mieliśmy jedną z lepszych defensyw w lidze, w tym mamy niestety spadek jakościowy tej formacji, chociaż do tej pory statystyki tego nie potwierdzają.

Strasznie żałuję, że Tiba nie mógł grać w pierwszym meczu z Genk. Bez niego nasz pomoc traci po prostu w chuj na jakości, jest to strata nie do oszacowania. Z resztą było to widać w zeszłym sezonie, gdy środek pola po prostu nie istniał.... Nie mówię, że byśmy tamten mecz wygrali/zremisowali, ale raczej nie bylibyśmy tak zdominowani, może by coś wturlali i na rewanż patrzyłoby się z większą nadzieją...

Fajnie, że Pawka walnął dublet. Oby mu to dało pozytywnego kopa...

freeman

freeman

Otrzaskany

• +users
  • 87 postów

nic tak nie cieszy jak żenada w legii

Icek10

Icek10

Expert

• +users
  • 2216 postów

Nowy piłkarz (Goutas), nowy DS (Rząsa) i nowy szef skautów (Terpiłowski).

Na obronę potrzebny jeszcze jeden do pierwszej "11", bo obecnie to my gramy zawodnikami, którzy w zeszłym sezonie w III. lidze nie wyróżniali się nawet. Napomknę tylko, że Wasielewski nie przeszedł testów w Warcie Poznań. A w zeszłym sezonie nasza obrona to był monolit. No, może poza rundą finałową. :P 

Nie wiem, czy Ivan się trochę nie pogubił. Czy nie stawia na siłę na młodych....tfu... jakich młodych. Orlowski/Wasielewski mają po 24 lata.... Jeśli do tej pory się nie wybili, to niech może spróbują w Odrze Opole. Osobiście uważam, że większy sens miałoby wystawianie Modera, który właśnie w tej Odrze wylądował.

Wierzę, że w miarę szybko wrócą Gumny i Kostewych, bo bez nich gra wahadłami to....

bobbyperu

bobbyperu

Expert

• +users
  • 2155 postów

Obrona rzeczywiście wygląda nieciekiekawie i to właściwie od początku sezonu .

Na początku wprawdzie broniły nas wyniki ale w ostatnich meczach  wyniki są raczej mizerne ( delikatnie mówiąc ) więc problemy w defensywie widać już zdecydowanie wyraźniej . Mam nadzieję że następne ligowe spotkanie będziemy mogli już rozegrać w optymalnym składzie i problemów z kontuzjami będzie zdecydowanie mniej . 

Trzeba znowu zacząć wygrywać bo obecnie raczej się toczymy w ligowej tabeli .

krisskross

krisskross

Amen.

• +Premium user
  • 1947 postów
Dopadł Was syndrom Legii. Trener z dupy wzięty, zaciąg dość przypadkowy, chociaż nienajgorszy w porównaniu do ostatnich lat i chaos. Oczywiście plus szpital w drużynie.

BTW. Nie da już czytać się forum zarówno Legii, jak i Lecha. Same Kazie Górskie tam „som”.

Krawcowa XXL Lublin - Ubrania dla puszystych