Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Wezwanie na policje za torrenty.Policja wzywa jak udostępniałeś pliki filmów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

xxleo

xxleo

Otrzaskany

• +users
  • 85 postów
Ktoś dostał wezwanie? Co robić?
Jak sie bronić?
Pytam bo znowu wysyłają hurtowo pisma do domu.

Użytkownik xxleo edytował ten post 31 styczeń 2018 - 22:30

R E K L A M A

dolot32
Re: Wezwanie na policje za torrenty.

dolot32

Świeżak

• user
  • 3 postów
Jakie ostrzeżenie ja korzystam z torrentów non stop i nic nie wiem

xxleo

xxleo

Otrzaskany

• +users
  • 85 postów
Niektorzy maja wezwania na przesłuchanie. Potem jak ugodowo nie zaplacisz to proces. Poczekaj dostaniesz niedlugo.

therock1

therock1

Praktykant

• +users
  • 19 postów

A za co konkretnie dostałeś? Wiem że kiedyś wzywali za konkretne filmy w różnych częściach Polski, było głośno o tym w necie.

Ja od lat nie korzystam z  torentow dzięki istnieniu takich serwisów jak nopremium - szybko , prosto i głowa spokojna.

lantier1

lantier1

Bywalec

• +users
  • 172 postów

W moim przypadku umorzyli ze względu na niska szkodliwość społeczną czy coś podobnego, ale to było 10 lat temu, komputer zawinęli na pól roku.  

kashtan90

kashtan90

Świeżak

• user
  • 2 postów

Z tego co pamiętam to wzywali za jakieś Polskie filmy, chyba za Drogówkę i to szło na wniosek tego stowarzyszenia artystów. Za co konkretnie dostałeś wezwanie?

xxleo

xxleo

Otrzaskany

• +users
  • 85 postów

Ostra randka 3d - nawet tego gowna nie oglądałem i nie ściągałem.

wirtek

wirtek

Praktykant

• +users
  • 48 postów

Niestety jaki kraj takie prawo.

Z własnego doświadczenia .....

Osoba mająca 7 krzyżyk i za bardzo nie umiejąca korzystać z kompa ponad 3 lata temu dostała wezwanie w sprawie sciągania i udostępniania w sieci film Drogówka. Widocznie kasując jakąś reklamę  nieświadomie coś wcisnęła i puściła w sieć ten film przez torent.

Dostała wezwanie z kancelarii Glass Brudziński do sądu o udostępnianie w sieci filmu. Tak to wymyślili, że sciąganie jest legalne ale program dodatkowo udostępnia w sieci film co już jest karane i zastrzeżone przez dystrybutora.

W piśmie jest albo sprawa w sądzie albo zapłacisz 600 złotych i odstąpią od żądań.

Pojechałem do tej kancelarii i w krótkich słowach powiedziałem co o nich i o ich kancelarii myślę. Oddałem pismo, że ta osoba się nie poczuwa do tego i nie zapłaci grosza.

Minęło już ponad 3 lata i cisza, a sprawa jak pisano w mediach dotyczyła 150.000 wezwań. Ile osób uwierzyło i się przestraszyło wpłacając te 600 złotych żeby mieć spokój ( tym bardziej starszych już o zawałach nie wspomnę ).

Tylko przy 10.000 x600 daje 6 milionów do podziału dystrybutor - kancelaria.

Dlaczego nasz wymiar sprawiedliwości nie ściga takich złodziei?

Jeżeli nie robiłeś tego świadomie to napisz pismo pojedź do kancelarii i daj go im dorzucając parę ch i k.

Użytkownik wirtek edytował ten post 06 luty 2018 - 20:28

znicz

znicz

Otrzaskany

• +users
  • 86 postów

Podstawowa sprawa to trzeba odróżnić wezwanie na policję od wezwania z gówno kancelarii (a nawet swego czasu to nie były chyba kancelarie tylko firmy, które mniej więcej się pod nie podszywały).

Jeżeli jesteś pewien, że nic takiego nie ściągałeś no to im to powiedz :) Niektórzy na wszelki wypadek czyszczą i zerują dyski i mówią, że oni nic nie ściągali i to może kolega lub ktoś inny jak był u nich na imprezie lub że mają wifi bez hasła i pewnie sąsiad.

hitman12

hitman12

Bywalec

• +users
  • 127 postów

Program Kodi i kilka dodatkowych wtyczek i możesz oglądać filmów,seriali do oporu bez obawy o konsekwencje prawne.A na nowe polskie filmy to szkoda w ogóle prądu i łącza - dno i 5 metrów mułu.

Mangusta

Mangusta

Innocence proves nothing

• Inkwizytor
  • 13524 postów

Program Kodi i kilka dodatkowych wtyczek i możesz oglądać filmów,seriali do oporu bez obawy o konsekwencje prawne.A na nowe polskie filmy to szkoda w ogóle prądu i łącza - dno i 5 metrów mułu.

Co Twój post ma wspólnego z tematem ?? User od 2010 roku ? Naprawdę ?? 

wzimnejwodzie

wzimnejwodzie

Świeżak

• user
  • 5 postów

Dzień dobry. Temat z przed miesiąca, ale wypowiem się, nie dla nabicia posta, tylko dla tego że jestem w temacie. 
Istnieje coś takiego jak prawa autorskie i bardzo dobrze że coś takiego istnieje. Ludzie ściągają, za darmochę, ale nikt z was nie pomyśli "cholerka, ale przecież żeby nagrać film lub wykonać inne dzieło sztuki ktoś musiał poświęcić swój czas i pewnie pieniądze, dlatego teraz chce za to jakieś wynagrodzenie by chociaż mieć za co zjeść śniadanie. Może dla tych co lubią darmowe filmy umówmy się że idziecie do pracy tyracie cały miesiąc i nie pierzecie pieniędzy, bo przecież jesteście wporządku i tak jak artysta może pracować za darmochę tak i wy możecie. 
Bardzo dobrze że istnieją takie instytucje, które kontrolują piractwo powinny też być wyższe kary, by delikwent nauczył się szanować czyjąś pracę, a ahtysta by miał za co wykarmić siebie lub rodzinę. Bo prawnicy i instytucje za uścisk dłoni też nie pracują. 

Amen.

tomaczo

tomaczo

Świeżak

• user
  • 2 postów

Ściąganie jest zgodne z prawem więc skończ już snuć te swoje mądrości.

Jeszcze masz coś "mundrego" do powiedzenia ? I nie sil się na odpowiedź... - M.

Yardbird

Yardbird

Świeżak

• user
  • 2 postów
Vpn to podstawa. Polecam mullvand

MarcinPlock26

MarcinPlock26

Świeżak

• user
  • 3 postów
Temat ostatnio przerabiany w jednej ze stacji radiowych.
Wezwanie do zapłaty wysyłała kancelaria prawnicza, która robiła to nielegalnie. Sprawa trafiła już do sądu.

Hellkeeper

Hellkeeper

Praktykant

• +users
  • 15 postów

Ściąganie jest zgodne z prawem więc skończ już snuć te swoje mądrości.

Jeszcze masz coś "mundrego" do powiedzenia ? I nie sil się na odpowiedź... - M.

Ściąganie filmów i muzyki jest mocno niejednoznaczne. Nagrywać piosenkę lecącą z radia albo film z tv możesz ale ściąganie z internetu już jest różnie interpretowane. Z programami i grami jest jasno powiedziane, że jest to nielegalne. W praktyce natomiast policia ściga głównie tych co udostępniają a nie tych co ściągają. Dlatego najlepiej ściągać z np. catshare bo wtedy nie udostępniamy a jeśli korzystamy z torrentów to najlepiej korzystać z VPN. 

Natomiast co do tych pism to oni z tego co kojarzę zgłosili podejrzenie popełnienia przestępstwa, dostali mnówsto danych i na ślepo do wszystkich wysyłają te same pisma. Jeśli nie jest to oficjalne pismo od policji to można to olać bo oni żerują na tych co się nie znają i ze strachu zapłacą.

Krawcowa XXL Lublin - Ubrania dla puszystych