Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Darmowy upgrade na Windows 10 do 31.12.2017Windows 10 upgrade

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Romario2013

Romario2013

Praktykant

• +users
  • 15 postów
Informuje że bezpłatny upgrade z Windows 7 8 lub 8.1 na Windows 10 kończy się 31.12.2017. Ulepszeń jest sporo. Praktycznie nie ma kłopotów z prędkością z nowym systemem. Nawet na starej hardware z roku 2008 można zainstalować. Przeciwieństwie do różnych wpisach w forach nawęd się na szybkości zyska gdy ma się ponad 2GB Ram pamięci. Najbardziej zyskają użytkownicy starego Windows 7 Starter. Niestety Microsoft zbiera więcej informacji związku nowym oprogramowaniem. Nad tym nie tylko ja ubolewam.
Co jest ważne?
1) Backup dysku lub danych
2) Zapisać wszystkie hasła lub keys
3) Można korzystać z funkcji ugrade
lub lepiej ściągnąć odpowiedni ISO, i z kopiować na
Pendrive min 4GB. Pendrive musi mieć format primary/active/fat32.
Należy mieć łączność z internetem podczas instalacji lub nie zapomnieć aktywować legalnie stary key.
4) Przez 30 dni można legalnie się wycofać instalując stary Windows. Ponowna aktywacja starego key wystarczy żeby legalnie pracować swoim starym systemie. Jak komuś się nie spodoba.

Jak ktoś ma pytania może chętnie zadać...

Użytkownik Romario2013 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 14:33

R E K L A M A

virtuoz
Re: Darmowy upgrade na Windows 10 do 31.12.2017

virtuoz

• +uzytkownik
  • 7601 postów
Proponuje najpoerw sprawdzic czy jest wsparcie w postaci sterownikow pod win 10.
Starsze maszyny z win7 sa na tyle stare ze zdarzaja sie niespodzianki po ugrade.

Romario2013

Romario2013

Praktykant

• +users
  • 15 postów
To jest oczywiście problem. Muszę powiedzieć że są opinie że w pewnych przypadkach jest potrzebny BIOS update. Sterowniki są 99% dopasowane. Ale lepiej sprawdzić. Pewne karty graficzne AMD mogą sprawiać kłopoty. Najgorzej jest z dokupioną hardware jak stare skanery tu już się nie da nic zrobić. Przypominam że ma sie 30 dni czasu do cofnięcia zmian.

Użytkownik Romario2013 edytował ten post 30 grudzień 2017 - 16:41

martin0991

martin0991

Świeżak

• +users
  • 10 postów

Polecam przejście na win10. Prędkość w porównaniu z win7 jest odczuwalnie większa, a co do rozszerzonych możliwości śledzenia naszych ruchów w internecie... Myślę, że jest to nieuniknione w naszych czasach (przy standardowym użytkowaniu sprzętu) ;).

Romario2013

Romario2013

Praktykant

• +users
  • 15 postów
Bezpłatny upgrade został przedłużony do 16.01.2018.
Nie wiem co będzie potem. Aktualnie pojawiły się kłopoty w procesorach Intel.
Niby 10 lat nikt nie widziałam o możliwości się włamywać i odczytać cache.
W ciągu paru godzin pojawiły się piersze patche. Jest to skandal i celowa luka a żaden bug.
Przynajmniej ma Microsoft robote i zaniedbuje terminy.

jacekplacek123

jacekplacek123

Ex burdeloholik

• +users
  • 799 postów

Nie wiem co będzie potem. Aktualnie pojawiły się kłopoty w procesorach Intel.
Niby 10 lat nikt nie widziałam o możliwości się włamywać i odczytać cache.
W ciągu paru godzin pojawiły się piersze patche. Jest to skandal i celowa luka a żaden bug.

A czytałeś coś na ten temat, czy po prostu wiesz swoje?

Bo ja właśnie próbuję zrozumieć, jak to działa, i wcale nie uważam, że jest to celowa robota. Ataki side channel są znane od dawna, i chociaż istnieją sposoby obrony, w tym przypadku jedyną formą obrony byłoby ładowanie do cache wszystkich potencjalnie potrzebnych danych, co mija się z celem - cache ma zawierać dane, które są rzeczywiście potrzebne. Albo powinno go wcale nie być. Tylko wtedy będziesz miał nie 30, a 5 fpsów w Counter Strike, czy na RedTube.

I nie wiem czy wiesz, że w nauce to tak działa, że ktoś coś miesiącami wymyśla, później na podstawie jego prac, i prac innych powstają następne, aż w końcu po iluś takich iteracja, a tym samym latach, pojawia się gotowy produkt, technologia czy wreszcie możliwość praktycznego wykorzystania małych luk i niedoskonałości.

Powiem ci coś jeszcze, mam nadzieję, że nie zburzy to twojego obrazu świata. Te łatki powstały już dawno temu, i na pewno nie w parę godzin. Badacze praktykują coś takiego jak responsible disclosure, dając czas producentom oprogramowania czy sprzętu na poprawę znalezionych problemów. Dzięki temu np. w przypadku prostszych do wykorzystania luk, Internetu nie zalewa fala złośliwego oprogramowania korzystająca z nowej podatności, bo gdy informacje o tej podatności pojawiają się publicznie, większość systemów jest już załatanych.

Krawcowa XXL Lublin - Ubrania dla puszystych