Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Niepokojąca luka na Facebooku, loguj się okresowo na maila przypisanego do konta FB

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 134 postów

Tak mi się przypomniało..........

Parę miesięcy temu założyłem nowe konto na FB na potrzeby stricte hobbistyczne. Wszystko bezproblemowo: nr telefonu, założony wcześniej nowy mail (bezpłatny), login i hasło. Nie używałem konta regularnie i pewnego wieczoru szlag trafił mój komputer. Nie miałem czasu na stawianie nowego systemu i odzyskiwanie danych, więc skorzystałem z kompa alternatywnego. Niestety nie pamiętałem facebookowego hasła, więc FB poprosił o zgodę na przywracanie hasła. Podałem maila. Otrzymałem link. Na szybko kliknąłem i "lekko" się zdziwiłem. Po ustawieniu nowego hasła zalogowałem się na zupełnie obce mi konto. A że zależało mi na swoim koncie a nie jakiejś osoby. Jeszcze raz poprosiłem FB o zresetowanie hasła przez maila. Dostałem wiadomość i tym razem ją dokładnie przeczytałem. Zafajkowałem, że proponowane konto nie jest moje, no ale dostępu do własnego konta wciąż nie miałem.

Pomogło dopiero podanie nr telefonu (zamiast maila) i konto odzyskałem.

W czym problem? Otóż najprawdopodobniej właściciel konta, na które się pomyłkowo zalogowałem, podał w chwili jego zakładania maila, którego przez lata nie używał i zostało skasowane. Natomiast ja zakładając nowy mail wpisałem dokładnie taki sam, jakiego niegdyś używała ta osoba.

Dlatego uważajcie i sprawdzajcie, czy przypisany mail do Waszego konta FB jest aktualny.

Pozdrawiam  ;)

Użytkownik 82motylek edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 18:26

maxxim
Re: Niepokojąca luka na Facebooku

maxxim

Who Wants to Live Forever...?

• Admin
  • 13375 postów

Tiaaa, możliwe, choć mało prawdopodobne to możliwe :P

Fejsbuk w ogóle ma dziwną politykę, bo niby nie udostępnia wprost maili i numerów telefonu, co nie przeszkadza mu wyszukiwać po tych rekordach aż furczą dyski :zeby:

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 134 postów

Nie mam na tyle wiedzy, żeby szukać po mailach bardziej niekonwencjonalnymi metodami niż przez poczciwego Wujka Gugle, o ile w ogóle to jest możliwe. Hackingiem się nie zajmuję. bom za głupi, ale nie wydaje mi się, żeby istniała jakakolwiek szansa dojścia po adresie mailowym do konkretnego konta.

virtuoz

virtuoz

Limited edition

• Moderator
  • 6267 postów
Oj zdziwlibys sie co mozna znalezc na mordoksiazce.

maxxim

maxxim

• Admin
  • 13375 postów

Tu nie trzeba być hakerem, wystarczy umiejętność pisania :P

gazer

gazer

zmora masażystek :)

• SuperMod
  • 8506 postów

To gówno jest na tyle "mądre", że łączy ludzi.

Jeden mały błąd i masz w osobach które możesz znać divę, którą właśnie odwiedziłeś. Albo odwrotnie  :russian:

maxxim

maxxim

• Admin
  • 13375 postów

I dlatego nie integrujemy Forum z fejsem, ani na poziomie lajków, ani zwłaszcza logowania via facebook, twitter, g+ i inne takie, choć to w sumie banalnie proste.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Internety nie zapominają :mysli:

[Dodano: 19 czerwiec 2017 - 20:15]

A jak ktoś nie wierzy, niech wpisze swój mail lub/i nr tel. w wyszukiwarkę fejsbuka :chytry:

Icek10

Icek10

GarsoManiak

• +users
  • 1296 postów

Przecież wyszukiwanie po nr telefonu jest najłatwiejszym sposobem wyszukania na fejsie, o ile ktoś podał nr telefonu oczywiście. Wyszukiwanie wręcz bezbłędne.  :oczko: Zawsze zaczynam od nr telefonu, dopiero potem kombinowanie. 

Użytkownik Icek10 edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 21:16

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 134 postów

Przecież wyszukiwanie po nr telefonu jest najłatwiejszym sposobem wyszukania na fejsie, o ile ktoś podał nr telefonu oczywiście. Wyszukiwanie wręcz bezbłędne.  :oczko: Zawsze zaczynam od nr telefonu, dopiero potem kombinowanie. 

No wiem że anglojęzyczny FB ma opcję wyszukiwania po tagach (taka inteligentna wyszukiwarka). Nie wiem czy wyszukiwanie po telefonach działa w j. polskim, ale nigdy tego wcześniej nie robiłem. Lekko się zdziwiłem, bo kilka cichych udało mi się właśnie "namierzyć", ale to bez znaczenia ot tylko ciekawość.

FB jest właśnie chamski, że domyślnie pozwala na wyszukiwanie po nr, ale zakładając konto trzeba mieć minimum wiedzy, jak dostosować politykę prywatności. A tak w ogóle strasznie się spasł i działa wolno.

Użytkownik 82motylek edytował ten post 20 czerwiec 2017 - 10:36

Krawcowa XXL Lublin - Ubrania dla puszystych