Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Niepokojąca luka na Facebooku, loguj się okresowo na maila przypisanego do konta FB

- - - - -

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 246 postów

Tak mi się przypomniało..........

Parę miesięcy temu założyłem nowe konto na FB na potrzeby stricte hobbistyczne. Wszystko bezproblemowo: nr telefonu, założony wcześniej nowy mail (bezpłatny), login i hasło. Nie używałem konta regularnie i pewnego wieczoru szlag trafił mój komputer. Nie miałem czasu na stawianie nowego systemu i odzyskiwanie danych, więc skorzystałem z kompa alternatywnego. Niestety nie pamiętałem facebookowego hasła, więc FB poprosił o zgodę na przywracanie hasła. Podałem maila. Otrzymałem link. Na szybko kliknąłem i "lekko" się zdziwiłem. Po ustawieniu nowego hasła zalogowałem się na zupełnie obce mi konto. A że zależało mi na swoim koncie a nie jakiejś osoby. Jeszcze raz poprosiłem FB o zresetowanie hasła przez maila. Dostałem wiadomość i tym razem ją dokładnie przeczytałem. Zafajkowałem, że proponowane konto nie jest moje, no ale dostępu do własnego konta wciąż nie miałem.

Pomogło dopiero podanie nr telefonu (zamiast maila) i konto odzyskałem.

W czym problem? Otóż najprawdopodobniej właściciel konta, na które się pomyłkowo zalogowałem, podał w chwili jego zakładania maila, którego przez lata nie używał i zostało skasowane. Natomiast ja zakładając nowy mail wpisałem dokładnie taki sam, jakiego niegdyś używała ta osoba.

Dlatego uważajcie i sprawdzajcie, czy przypisany mail do Waszego konta FB jest aktualny.

Pozdrawiam  ;)

Użytkownik 82motylek edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 18:26

maxxim
Re: Niepokojąca luka na Facebooku

maxxim

Who Wants to Live Forever...?

• Admin
  • 13496 postów

Tiaaa, możliwe, choć mało prawdopodobne to możliwe :P

Fejsbuk w ogóle ma dziwną politykę, bo niby nie udostępnia wprost maili i numerów telefonu, co nie przeszkadza mu wyszukiwać po tych rekordach aż furczą dyski :zeby:

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 246 postów

Nie mam na tyle wiedzy, żeby szukać po mailach bardziej niekonwencjonalnymi metodami niż przez poczciwego Wujka Gugle, o ile w ogóle to jest możliwe. Hackingiem się nie zajmuję. bom za głupi, ale nie wydaje mi się, żeby istniała jakakolwiek szansa dojścia po adresie mailowym do konkretnego konta.

virtuoz

virtuoz

Limited edition

• Moderator
  • 6694 postów
Oj zdziwlibys sie co mozna znalezc na mordoksiazce.

maxxim

maxxim

• Admin
  • 13496 postów

Tu nie trzeba być hakerem, wystarczy umiejętność pisania :P

gazer

gazer

zmora masażystek :)

• SuperMod
  • 8820 postów

To gówno jest na tyle "mądre", że łączy ludzi.

Jeden mały błąd i masz w osobach które możesz znać divę, którą właśnie odwiedziłeś. Albo odwrotnie  :russian:

maxxim

maxxim

• Admin
  • 13496 postów

I dlatego nie integrujemy Forum z fejsem, ani na poziomie lajków, ani zwłaszcza logowania via facebook, twitter, g+ i inne takie, choć to w sumie banalnie proste.

Nie, nie i jeszcze raz nie. Internety nie zapominają :mysli:

[Dodano: 19 czerwiec 2017 - 20:15]

A jak ktoś nie wierzy, niech wpisze swój mail lub/i nr tel. w wyszukiwarkę fejsbuka :chytry:

Icek10

Icek10

GarsoManiak

• +users
  • 1384 postów

Przecież wyszukiwanie po nr telefonu jest najłatwiejszym sposobem wyszukania na fejsie, o ile ktoś podał nr telefonu oczywiście. Wyszukiwanie wręcz bezbłędne.  :oczko: Zawsze zaczynam od nr telefonu, dopiero potem kombinowanie. 

Użytkownik Icek10 edytował ten post 19 czerwiec 2017 - 21:16

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 246 postów

Przecież wyszukiwanie po nr telefonu jest najłatwiejszym sposobem wyszukania na fejsie, o ile ktoś podał nr telefonu oczywiście. Wyszukiwanie wręcz bezbłędne.  :oczko: Zawsze zaczynam od nr telefonu, dopiero potem kombinowanie. 

No wiem że anglojęzyczny FB ma opcję wyszukiwania po tagach (taka inteligentna wyszukiwarka). Nie wiem czy wyszukiwanie po telefonach działa w j. polskim, ale nigdy tego wcześniej nie robiłem. Lekko się zdziwiłem, bo kilka cichych udało mi się właśnie "namierzyć", ale to bez znaczenia ot tylko ciekawość.

FB jest właśnie chamski, że domyślnie pozwala na wyszukiwanie po nr, ale zakładając konto trzeba mieć minimum wiedzy, jak dostosować politykę prywatności. A tak w ogóle strasznie się spasł i działa wolno.

Użytkownik 82motylek edytował ten post 20 czerwiec 2017 - 10:36

ArtDeshine

ArtDeshine

Praktykant

• +users
  • 20 postów

Ja w ogóle ostatnio mam problemy z FB... ciągle przychodzą mi e-maile od fb z alertem logowania... Mam już kilka takich e-maili, gdzie logowania występowały w nawet innym województwie, gdzie jest to nie możliwe, wątpię by ktoś znał moje hasło, które i tak jest ciągle zmienianie.

Quuubeq

Quuubeq

Świeżak

• +users
  • 10 postów

Ja w ogóle ostatnio mam problemy z FB... ciągle przychodzą mi e-maile od fb z alertem logowania... Mam już kilka takich e-maili, gdzie logowania występowały w nawet innym województwie, gdzie jest to nie możliwe, wątpię by ktoś znał moje hasło, które i tak jest ciągle zmienianie.

A nie ma tam opcji, że żeby się zalogować musisz wpisać hasło z smsa? Sprawdź, bo może to będzi eodpowiednia weryfikacja

AsiaCentrum

AsiaCentrum

Otrzaskany

• +users
  • 88 postów

Mi zablokowali konto po 3 latach bo niby się pod kogoś podszywam  :dwarf: . A innego z przed lat nie chcą usunąć (opisywałam, że ex mi przejął hasło - pisałam wielokrotnie w przeciągu kilku miesięcy a on dalej wysyła wiadomości do ludzi w moim imieniu)...Wiadomości nie raz dochodzą po paru dniach albo wcale.

grzeeesiooo

grzeeesiooo

signum tempori morti

• +uzytkownik
  • 1134 postów

To nie błąd fejsa,tylko Twój-ktoś zna login i próbuje się zalogować.

Mi zablokowali konto po 3 latach bo niby się pod kogoś podszywam  :dwarf: . A innego z przed lat nie chcą usunąć (opisywałam, że ex mi przejął hasło - pisałam wielokrotnie w przeciągu kilku miesięcy a on dalej wysyła wiadomości do ludzi w moim imieniu)...Wiadomości nie raz dochodzą po paru dniach albo wcale.

Proponuję zainteresować sprawą Prokuratora.

Conan

Conan

Barbarzyńca

• +Premium user
  • 11423 postów

Nie prościej nie mieć konta na FB?

Wtedy nie będzie tytułowej luki

Icek10

Icek10

GarsoManiak

• +users
  • 1384 postów

bo kilka cichych udało mi się właśnie "namierzyć", ale to bez znaczenia ot tylko ciekawość.

Divy lubią napisać z prywatnego numeru powiązanego z fejsem, umawiając spotkanie i jestem pewien, że robią/robiły to całkowicie nieświadomie. A potem po PW latają ich profile wysyłane przez debili, bo inaczej tego nie można nazwać.

Znam osoby, które mają fejsa w jednym palcu, jedzą go zamiast śniadania i używają w celach zawodowych, a jak podałem nr telefonu jako dane do wyszukania, to były zdziwione, więc zakładam, również po w/w wpisach, że sporo osób jest tego nieświadomych....... Pomijając fakt, że w "Osobach które możesz znać" można wylądować na podstawie "wspólnej lokalizacji"...... Były opisywane przypadki, jak dwie całkowicie nieznane osoby miały stłuczkę i zostały powiązane.... Nie było między nimi żadnych połączeń, żadnej wymiany maili.....

Użytkownik Icek10 edytował ten post 04 lipiec 2017 - 14:49

82motylek

82motylek

Bywalec

• +users
  • 246 postów

Odróżnijmy "zawodowe divy" (posiadają dedykowany do zarobków nr tel., często nie swój) od cichodajek ogłaszających się w portalach lub dających info na czatach.

To co piszesz jest prawdą :) Kilka przypadków, nawet z Roksy, że panna oddzwoniła z innego nr niż podany w ogłoszeniu. Nie znam się na alfowaniu, ale nie trudno się domyślić, czemu tak zrobiła - tzn. zakaz wykonywania połączeń z zawodowego tel. (o ile taki zakaz obowiązuje w ramach współpracy z szefem). Czyli parcie na spotkanie, bo klientów na tą chwilę brak (większe stawki VIP).

Nie zmienię zdania, że FB wchodzi z butami w prywatność poprzez DOMYŚLNE i niebezpieczne tak naprawdę ustawienia prywatności.

Użytkownik 82motylek edytował ten post 04 lipiec 2017 - 17:26

Masazysta_30

Masazysta_30

Świeżak

• user
  • 6 postów

Trochę tematyka odbiegła od pierwszego posta ale chciałem na ten temat dorzucić trzy grosze.

Faktycznie jest czasem tak, że ktoś zakłada konto mailowe "z dupy" na chwilę, dajmy na to jakieś w miarę popularne typu jankowalski@yahoo.com czy cokolwiek innego, szczególnie na portalach, na których można zakładać nowe maile w miarę bez przeszkód i komplikacji. Korzysta z konta przez jakiś czas, nawet zakłada na nie Facebooka. Takie farmy mailowe mają często w regulaminie, że jak się nie zalogujesz raz na miesiąc to wypad i kasują twoje konto a adres wraca do puli. Po jakimś czasie ktoś zakłada dokładnie taki sam adres i potem nawet z głupa próbując założyć konto na fejsie dostajesz informacje "Mamy już takie konto, CZY TO TY? Przypomnij hasło" i fru, jak nie było dodatkowych zabezpieczeń konta to dostajesz nowe hasło na właśnie założonego maila i dostęp do czyjegoś konta.

Krawcowa XXL Lublin - Ubrania dla puszystych